Dania obniża stopy procentowe o 0,25%, czy Bitcoin czeka na wybicie?

Duński bank centralny Nationalbanken obniżył swoją stopę księgową o 25 punktów bazowych, przygotowując Bitcoina na kolejne potencjalne odbicie

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Bank Centralny Danii właśnie zaprezentował obniżkę stóp procentowych o 0,25%.
  • Ruch ten podąża za powiązanymi cięciami ze strony kanadyjskich i EBC odpowiedników
  • Potencjalny wpływ na cenę Bitcoina pozostaje wysoki

Duński bank centralny Nationalbanken obniżył swoją stopę procentową o 25 punktów bazowych (0,25%), aby dorównać swojemu odpowiednikowi, Europejskiemu Bankowi Centralnemu (EBC), dodatkowo tworząc przestrzeń dla wybicia się ceny Bitcoina (BTC).

Uzasadnienie duńskiego banku centralnego

Cięcie stóp procentowych może mieć różne przyczyny dla różnych banków centralnych, ale przede wszystkim spowolnienie inflacji jest podstawą konsensusu. W przypadku Nationalbanken, ruch w kierunku obniżenia stopy procentowej o 0,25%, sprowadzając ją do poziomu 3,35%, wynika z potrzeby utrzymania kursu korony jak najbliżej euro.

Banki centralne w bloku G7 prowadzą wspólną misję obniżania stóp procentowych. Zgodnie z przewidywaniami ma to na celu przesunięcie nowych granic dla gospodarki, obejmujących zarówno tradycyjne rynki, jak i Bitcoin z rozszerzeniem na altcoiny. W ciągu tego tygodnia Bank Kanady obniżył również swoją stopę procentową o 25 punktów bazowych.

Wcześniej dzisiaj Europejski Bank Centralny wykonał ten sam ruch, pozostawiając Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych, Bank Anglii i Bank Japonii do ujawnienia własnych obniżek stóp procentowych. Biorąc pod uwagę, że ryzykowne aktywa, takie jak Bitcoin i niektóre akcje, mogą skorzystać na obniżeniu stóp procentowych, warto dokładnie rozważyć perspektywy dla rynków finansowych.

Chociaż Rezerwa Federalna zawsze utrzymywała pewien poziom autonomii w swojej polityce pieniężnej, rozmowy o obniżkach stóp procentowych trwały tak długo. Do dziś wielu analityków i banków nadal spekuluje, czy Fed obniży stopy procentowe w tym roku.

Ponieważ wpływ obniżki stóp w Danii jest wciąż świeży na rynku, jego wpływ wydaje się dość szybko zanikać.

Cena bitcoina i przełamanie zakresu

Wśród decyzji monetarnych podejmowanych przez największe banki centralne na świecie, Bitcoin w dużej mierze pozostaje niezrażony tym trendem. W tej chwili moneta zmienia właściciela za 70 716,72 USD, co oznacza wzrost o 0,75% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W ciągu tygodnia cena Bitcoina nie zmieniła się tak drastycznie. Pomimo przekroczenia poziomu cenowego 70 000 USD jako wsparcia, punkt ten służył przez pewien czas jako punkt oporu, co może uwiarygodnić potencjalny wpływ dotychczasowych zapowiedzi obniżek stóp procentowych.

Podczas gdy Bitcoin ma inne katalizatory, które mogą pomóc ożywić jego wzrost w kierunku All-Time High (ATH), nie można obecnie wykluczyć względów makroekonomicznych w dążeniu do mega wybicia BTC.

By ecoedas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *