Cardano Foundation nawiązuje współpracę z Argentyńczykami, cena ADA do 0,5 USD?

Niedawne partnerstwo między Fundacją Cardano a rządem regionalnym w Argentynie może zapoczątkować kolejny rajd ADA

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Fundacja Cardano rozszerzyła swoją działalność na Argentynę w celu rozwoju technologii blockchain
  • Posunięcia fundacji mogą być dobrą wróżbą dla ceny ADA
  • Cardano skorzysta na argentyńskiej otwartości na kryptowaluty

Fundacja Cardano ogłosiła nowe partnerstwo w Argentynie. Ten najnowszy ruch oznacza kluczowy rozwój dla narodu, który niedawno obrócił się, aby wzmocnić swój sektor kryptowalut.

Fundacja Cardano we współpracy z Entre Ríos

Zgodnie z zapowiedzią, gubernator prowincji Entre Ríos Rogelio Frigerio i Rafael Fraga, lider ds. rozwoju biznesu w Cardano Foundation, podpisali dokument w celu zawarcia umowy partnerskiej. Sojusz dotyczy w szczególności prowincji Entre Ríos i ma na celu ułatwienie przyjęcia technologii blockchain w regionie.

Szczegóły dotyczące współpracy nie zostały jeszcze ujawnione, ale może to być część szerszego obrazu mającego na celu poprawę argentyńskiego sektora kryptowalut. Ogólnie rzecz biorąc, Argentyna jest w trakcie rozwijania swojego ekosystemu kryptowalut, w tym prac nad ramami regulacyjnymi.

Niedawno Charles Hoskinson, założyciel Cardano (ADA), zwrócił uwagę prezydenta Argentyny Javiera Milei na interakcję w mediach społecznościowych. Wspomniane zaangażowanie podkreśliło rosnące zainteresowanie Cardano ekspansją w Argentynie. Interakcja rozpoczęła się od intrygującej aktualizacji od Dario Epsteina, dyrektora w Research For Traders.

Epstein twierdził, że skontaktowała się z nim firma technologiczna specjalizująca się w blockchainie trzeciej generacji z naciskiem na zdecentralizowany rząd. Dla kontekstu wspomniał, że firma chce rozpocząć działalność w Argentynie, aby rozwijać wiedzę i aplikacje technologiczne.

Firmą tą jest Cardano, a Hoskinsin zauważył później, że „Argentyna ma jedne z najbystrzejszych umysłów w naszej branży i praca z nimi była przywilejem”.

Argentyna dąży do rozszerzenia obecności kryptowalut

Dążąc do wzmocnienia swojej infrastruktury kryptograficznej, argentyńska Krajowa Komisja Papierów Wartościowych (CNV) zainicjowała również sojusz z Krajową Komisją Aktywów Cyfrowych Salwadoru (CNAD). Posunięcie to miało na celu zbadanie wglądu w adopcję Bitcoina (BTC) i regulację kryptowalut.

Argentyna prawdopodobnie wykorzysta swoją wiedzę specjalistyczną w sektorze technologicznym, aby usprawnić efektywne świadczenie usług kryptograficznych. Nastąpiło to po tym, jak Bitcoin i inne kryptowaluty uzyskały legitymację do wykorzystania w kontraktach w 2023 roku. Minister spraw zagranicznych i handlu międzynarodowego Diana Modino przewodziła temu posunięciu.

Warto zauważyć, że wybór Milei znacząco przyczynił się do niedawnego stanowiska Argentyny w sprawie kryptowalut. Jego administracja konsekwentnie wykazywała otwartość na kryptowaluty, a w planach jest zalegalizowanie ich wykorzystania do płatności pod pewnymi warunkami.

Posunięcie to może pomóc ożywić cenę Cardano, która obecnie znajduje się poniżej swoich kluczowych rywali. W chwili pisania tego tekstu ADA wzrosła o 0,12% w ciągu 24 godzin do 0,4631 USD, spodziewając się, że w krótkim okresie osiągnie poziom 0,5 USD.

By ecoedas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *