Na polskim rynku finansowym jest w ostatnim czasie wiele ciekawych produktów. Takich, które dają możliwość korzystania z nich w codziennym użytkowaniu, raz na jakiś czas oraz dla bardziej zaawansowanych. Dla każdej grupy jest, więc coś odpowiedniego i wartościowego. A taka sytuacja jest niezwykle korzystna. Aczkolwiek nie ma, co ukrywać, że najbardziej popularnymi elementami w takiej układance a co za tym idzie również najbardziej popularnymi produktami bankowymi są te do codziennego użytku. To tych sprzedaje się najwięcej, to tych wykorzystuje się w masowej ilości i wreszcie to te dają największy zysk. I to zarówno dla banku jak i osoby, która je wykorzystuje. Jednym z takich produktów są konta oszczędnościowe. Ale po kolei…

Jak oszczędzać?

W dobie inflacji oszczędzanie staje się coraz trudniejsze. Dlaczego? Bo inflacja sprawia, że pieniądze szybko tracą swą wartość, i choć sporo odkładamy, coraz mniej możemy za te oszczędności kupić. Jak uniknąć takiego problemu? Czy inflacja faktycznie musi być przeszkodą w oszczędzaniu? Nie. Banki mogą nam zaoferować wiele produktów bankowych, które pozwolą nam uchronić się przed problemem inflacji. Dzięki lokatom bankowym oszczędzanie staje się łatwiejsze z kilku względów. Dobre oprocentowanie sprawia, że lokata bankowa nie tylko chroni nas przed inflacją, ale też pozwala konsekwentnie pomnażać majątek. A zasady, które obowiązują w przypadku takich lokat, sprawiają, że jesteśmy chronieni przed tak częstym problemem, jakim jest brak kontroli nad odkładanymi środkami i przeznaczanie ich na zbędne wydatki.

Lokata terminowa to dobre rozwiązanie dla tych, którzy zbyt często ulegają nagłym pokusom, gdyż w jej przypadku wybranie pieniędzy przed określonym w umowie terminem sprawia, iż traci się część odsetek. Banki oferują też wiele innych produktów bankowych, które pozwalają nam w razie konieczności wybrać pieniądze bez konsekwencji. Konta oszczędnościowe, rachunki, lokaty bezterminowe lub krótkoterminowe – oto kolejne propozycje, z których każdy z nas może skorzystać.

Konto oszczędnościowe

Ludzie najczęściej nastawiają się na zysk i chcą wykorzystywać bieżące produkty zarówno do oszczędzania jak i rozliczeń. I takie możliwości właśnie daje konto oszczędnościowe, które jest najlepszym produktem tego typu. Za jego pomocą można, bowiem dowolnie operować środkami i przelewać je pomiędzy rachunkami bez zbędnych opłat a co najważniejsze bez utraty odsetek. Mianowicie można w dowolnej chwili wpłacać i wypłacać środki znajdujące się na koncie oszczędnościowym i w ten sposób nimi operować a bank i tak naliczy odpowiednie odsetki. Odbędzie się to na podstawie salda znajdującego się na koncie oszczędnościowym w danym dniu.

Widać, więc, że wystarczy chociażby jeden dzień, kiedy środki znajdują się na koncie oszczędnościowym i już można z nich uzyskać dodatkowe zyski w postaci odsetek od oszczędności. W jakiej kwocie? Różnej w zależności od oprocentowania danego konta. Oczywiście im ono większe tym zdecydowanie lepiej, bo wtedy kwota odsetek będzie większa a ich kapitalizacja może nastąpić ostatniego dnia miesiąca lub nawet każdego kolejnego. Wszystko zależy od oferty danego banku. Zatem koniecznie trzeba poszukać odpowiedniego konta dla siebie i korzystać z niego do bieżących rozliczeń. Najlepsze konta oszczędnościowe znajdziesz tutaj. Korzystając z rankingu kont oszczędnościowych (i innych produktów), pamiętaj o zachowaniu kilku reguł - jak korzystać z rankingu kont oszczędnościowych? Przelewać środki między rachunkami i cieszyć się dodatkowymi odsetkami. Należy przy tym tylko pamiętać o opłatach za przelewy. W niektórych bankach, tylko pierwszy przelew może być za darmo.


1 Comment

Jak w dzisiejszych czasach można oszczędzać - Bankowe-Produkty.pl · 16 października 2017 o 10:16

[…] bo można to zrobić zawsze. Oszczędności najlepiej jest trzymać na koncie oszczędnościowym: http://online-banki.pl/konto-oszczednosciowe/ lub lokacie. Jeśli nie wiesz na co się zdecydować pomoże Ci ten wpis: […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *