No title
                Finanse osobiste

Gospodarka, Biznes, Inwestowanie, Giełda, Waluty, Podatki, Kredyty, Informacje

    » Konta osobiste
    » Konta młodzieżowe
    » Konta oszczędnościowe
    » Kredyty mieszkaniowe
    » Kredyty mieszkaniowe online
    » Pożyczki hipoteczne
    » Kredyty konsolidacyjne
    » Kredyty refinansowe
    » Rodzina na swoim
    » Kredyty gotówkowe
    » Kredyty odnawialne
    » Kredyty na auto
    » Karty kredytowe
    » Pożyczki społecznościowe
    » Pożyczki pozabankowe
    » Zwrot podatku z zagranicy

                Inwestycje

Gospodarka, Biznes, Inwestowanie, Gieda, Waluty, Podatki, Kredyty, Informacje

    » Lokaty i Obligacje
    » Fundusze inwestycyjne
    » Rachunki inwestycyjne
    » Lokaty strukturyzowane
    » Inwestycje alternatywne

                Dla Twojej firmy

Kredyty dla firmy, samochodowe, pożyczki, mbank, inteligo, bz wbk

    » Rachunki firmowe
    » Ksiśgowość
    » e-Sklepy
    » Kredyty dla firm
    » Leasing
    » Informacja gospodarcza

                Ubezpieczenia

Gospodarka, Biznes, Inwestowanie, Giełda, Waluty, Podatki, Kredyty, Informacje

    » Ubezpieczenia na życie
    » Ubezpieczenia majątkowe
    » Ubezpieczenia AC OC
    » Ubezpieczenia wakacyjne

                Poradniki

Fundusze Inwestycje Poradniki Oszczedzanie Banki Inwestycje

    » ABC Funduszy Inwestycyjnych
    » ABC Oszczędzania


Zobacz również:

Reklama:
katalogseo.net.pl/ Katalog stron
Darmowy katalog stron internetowych

Finanse osobiste
                Notowania WIG i WIG20

No title 

                Notowania  Kursy Walut


 

Mapa strony Tagi ogólne: Dom  Auto 
Na budowe 
od 300 zł  Zakup działki  Konta dla każdego 
Konta dla seniora 

Sitemap Linki reklamowe: 
          Reklama
               Ofeta kredytu mieszkaniowego w bankowej instytucji


Niestabilny rynek finansowy, słabnąca i umacniająca się złotówka, kryzys gospodarczy, to wszystko sprawia, iż posiadacze walutowych kredytów hipotecznych mimo iż mieszkają na swoim to jednak nie śpią spokojnie, ponieważ ich zadłużenie cała czas balansuje.

Czy jesteśmy w stanie wykorzystać franka szwajcarskiego który zyskuje na wartości względem złotówki praktycznie każdego dnia w sytuacji kiedy tysiące Polaków szarpie włosy z głowy na myśl o informacji o zwyżkującej walucie szwajcarskiej i powiększającej się sumie kredytu mieszkaniowego jaka zostaje im do spłaty?

Okazuje się że tak. Jak to mówią najpotężniejsze majątki rodzą się tam, gdzie dostrzega się szansę podczas gdy zdecydowana większość zauważa jedynie katastrofę. Szybkie pieniądze da się zrobić tylko w sytuacjach kryzysu, jakiegoś przetasowania lub jakiejś zawieruchy. Wówczas jest okazja do odbicia się, natomiast sytuacja status quo daje tylko średnie okazje na profity i fałszywe wrażenie bezpieczeństwa.

Tak właśnie jest aktualnie z kondycją na rynku walut, która opinią analityków finansowych prawdopodobnie jest jedynie tymczasowa. Specjaliści sektora walutowego uspokajają zniecierpliwione osoby spłacające kredyty hipoteczno-mieszkaniowe w walucie obcej a szczególnie w frankach szwajcarskich i powstrzymują przed nieprzemyślanymi decyzjami. Ta waluta bowiem w największym stopniu podskoczyła do góry na przestrzeni ostatnich miesięcy. Po trudnym okresie na rynku walut stan rzeczy winien się stabilizować i frank szwajcarski opadnie być może nawet poniżej 3 zł.

Taką naturalną sinusoidę jaka towarzyszy nie tylko ruchom walut ale też kursom akcji na giełdzie możemy wykorzystać na swoją korzyść. Walory giełdowe skupuje się wtedy, kiedy są tanie, natomiast sprzedaje kiedy zyskują na wartości. Niestety nie jest to takie proste. Ten kto nabywa po dobrej cenie i potrafi wyczuć górkę kursową aby zbyć – zarabia miliony, a tysiące graczy, którzy tego nie zauważają niestety tracą.

Bardzo podobnie ma się sprawa z długami. Jeżeli ktoś kilka lat temu zaciągnął kredyt hipoteczny opiewający na paręset tysięcy złotych we frankach szwajcarskich, to teraz ma do spłaty kilka-dziesiąt tys. więcej. Skoro więc frank szwajcarski jest tak niekorzystny obecnie dla tych którzy posiadają mieszkaniowy kredyt we frankach szwajcarskich, to odwrotnie byłby pożądany dla tych którzy akurat mają zamiar zaciągnąć pożyczkę.

Okazuje się, że zaciągając kredyt dzisiaj w warunkach kiedy szwajcarski frank jest stosunkowo drogi, mamy dosyć dużą szansę już za parę miesięcy ten sam kredyt mieć o wiele mniejszy nie przez to że spłacimy kilkanaście miesięcznych rat, ale dzięki temu, że waluta szwajcarska najpewniej się osłabi. Wówczas wystarczy przewalutować kredyt na złotówki i sfinalizować tym samym zysk.

Jeżeli natomiast waluta szwajcarska nie osłabnie, to też niewiele zaryzykujemy, ponieważ wariant, że będzie zmierzać w dalszym ciągu drastycznie w górę jest raczej mało realny zakładając, że ledwo udało mu się przebić kursowy rekord z lutego roku 2009 kiedy to kosztował 3,33 zł.

Sposobność na zarobek posiadają nie tylko osoby które planują nabyć dom lub mieszkanie korzystając z kredytu, ale również Ci, którzy obecnie mają kredyty hipoteczno-mieszkaniowe w rodzimej walucie. Może w tej chwili właśnie jest stosowny czas na zmianę waluty kredytu na franki szwajcarskie. Tym samym już za parę tygodni okazać się może, że rzutem na taśmę, a właściwie własnym sprytem spłacimy znaczną część zadłużenia, wykorzystując dekoniunkturę polskiej złotówki lub jak kto woli rekordowy rok franka.

» Strona główna         » Konta osobiste         » Konta firmowe         » Kredyty mieszkaniowe         » Konta młodzieżowe         » Kontakt