Top 5 powodów, dla których cena Ethereum rośnie, rajd się utrzyma?

Dzisiejszy wzrost cen Ethereum, przypisywany czynnikom takim jak przewidywania ETF, ulepszenia techniczne i inne, wskazuje na rosnące zaufanie inwestorów i bycze nastroje na rynku.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Cena Ethereum wzrosła dziś o prawie 3%, wywołując spekulacje na rynku.
  • Nadchodząca aktualizacja Pectra ma na celu zwiększenie funkcjonalności i skalowalności Ethereum.
  • Analitycy przewidują dalszy wzrost ceny Ethereum, powołując się na zwyżkową dynamikę i potencjalne korzyści dla altcoinów.

Cena Ethereum wzrosła dziś o prawie 3%, przyciągając uwagę inwestorów. Warto zauważyć, że wyniki Ethereum zyskały na popularności, ponieważ ich wzrost zbiega się ze spadkiem ceny Bitcoina podczas pisania. Chociaż szum wokół Spot Ethereum ETF prawdopodobnie wzmocnił zaufanie inwestorów, istnieją również inne powody, które mogły przyczynić się do ostatnich wzrostów ceny Ether.

5 powodów, dla których cena Ethereum dziś rośnie

Chociaż może istnieć lawina trendów i wydarzeń makroekonomicznych, które mogły napędzić dzisiejsze wzrosty ceny Ethereum, tutaj omawiamy pięć najważniejszych powodów stojących za tym wzrostem.

Ethereum ETF Buzz
Niedawne zatwierdzenie regulacyjne przez amerykańską SEC dla Spot Ethereum ETF w zeszłym tygodniu podsyciło zaufanie inwestorów. Chociaż cena Ethereum była świadkiem niestabilnego handlu w zeszłym tygodniu po wiadomościach o zatwierdzeniu, inwestorzy wydają się przenosić swoją uwagę na drugą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej w tym tygodniu.

Tymczasem sukces Spot Bitcoin ETF w USA, który spowodował, że cena Bitcoina osiągnęła nowy rekord wszech czasów w połowie marca, przyczynił się do pozytywnych nastrojów. Porównując wyniki Bitcoina, uczestnicy rynku oczekują teraz, że Ethereum wykaże podobną wydajność.

Aktualizacja Pectra poprawia nastroje
Cena Ethereum wzrosła dziś po niedawnym ogłoszeniu, że deweloperzy rdzenia planują wprowadzić aktualizację Pectra do pierwszego kwartału 2025 r. na kluczowym spotkaniu warstwy wykonawczej. Pectra, będąca następcą aktualizacji Dencun wdrożonej w marcu 2023 r., zawiera Ethereum Virtual Machine Object Format (EOF) i wprowadza EIP-7251.

Tymczasem oczekuje się, że ta aktualizacja umożliwi indywidualnym walidatorom stawianie do 2 048 ETH, znacznie powyżej obecnego limitu 32 ETH. Ponadto oczekuje się, że ta aktualizacja, obejmująca 11 propozycji ulepszeń, poprawi kod EVM zarówno na poziomie warstwy 1, jak i warstwy 2, potencjalnie zmniejszając złożoność operacyjną dla walidatorów.

Pro-kryptowalutowe stanowisko Donalda Trumpa
W niedawnej aktualizacji Telegramu QCP Capital powiedział, że pro-kryptowalutowe komentarze Donalda Trumpa mogły wywołać dzisiejszy wzrost cen Ethereum. Ponadto raport sugeruje również, że inwestorzy przenoszą uwagę na Ethereum z Bitcoina, w oczekiwaniu na rosnący popyt instytucjonalny, gdy Spot Ethereum ETF rozpocznie handel.

Warto zauważyć, że Donald Trump powiedział niedawno, że koncentruje się na rozwoju firm kryptowalutowych, uznając je za „nową i rozwijającą się branżę”. Ponadto wyraził również swój pogląd na temat uczynienia USA wiodącym graczem w przestrzeni aktywów cyfrowych.

Optymistyczne prognozy analityków
Kilku analityków przedstawiło optymistyczne prognozy dla ceny Ethereum. Dla kontekstu, założyciel DeFiance Capital, Arthur, przedstawił bycze prognozy dla ceny Ethereum, mówiąc, że cena Ether może osiągnąć 4500 USD, zanim Spot Ethereum zostanie uruchomiony w USA.

Ponadto eksperci kryptowalutowi Michael van de Poppe i Rekt Capital przewidują gwałtowny wzrost wartości Ethereum, powołując się na niskie wyceny altcoinów i zbliżającą się konsolidację. Van de Poppe przewiduje, że Ethereum osiągnie nowe szczyty, podczas gdy Rekt Capital podkreśla potencjalne korzyści dla altcoinów, ponieważ Ethereum konsoliduje rajd po EFT.

W międzyczasie Rekt Capital identyfikuje również kluczowy poziom wsparcia dla Ethereum, sugerując, że tygodniowe zamknięcie powyżej niego potwierdzi zwyżkową dynamikę.

Akumulacja wielorybów podnosi cenę Ethereum
Dzisiejszy wzrost ceny Ethereum przypisuje się również znacznej aktywności wielorybów, co podkreślają ostatnie aktualizacje Lookonchain. W ubiegłym tygodniu strategiczny zakup 8 733 ETH przez wieloryba Ethereum, a następnie inwestycja 24,7 miliona dolarów w tokeny ekosystemu Ethereum po zatwierdzeniu przez SEC, pobudziły bycze nastroje.

Co więcej, dziś kolejny wieloryb wycofał z Krakena znaczne ilości ETH i memowej monety Ethereum PEPE Coin o łącznej wartości milionów. Dzięki konsekwentnym wypłatom od marca, wieloryb zgromadził znaczne zyski, sygnalizując zaufanie do długoterminowych perspektyw Ethereum.

Cena i wydajność

Cena Ethereum wzrosła o 2,61% i wyniosła 3 902,23 USD, po osiągnięciu 24-godzinnego maksimum na poziomie 3 950,87 USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Jednocześnie wolumen obrotu wzrósł od wczoraj o ponad 64% do 17,85 mld USD.

Tymczasem, zgodnie z danymi CoinGlass, otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Ethereum wzrosło o 4,45% do 17,04 mld USD. Z drugiej strony, otwarte zainteresowanie opcjami Ether wzrosło o 1,63% od wczoraj do 6,38 mld USD.

By ecoedas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *