Depozyty na giełdzie Ethereum osiągają najwyższy poziom od stycznia, spadek ceny ETH wkrótce?

Depozyty netto na giełdach wzrosły do 140 660 ETH, co wskazuje na nadchodzącą presję sprzedażową na cenę ETH i poważny FUD dla altcoina.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Depozyty na giełdzie Ethereum wzrosły do 140 660 ETH w ciągu ostatniego weekendu.
  • Posiadacze długoterminowi sprzedali ponad 3000 ETH, wypłacając ponad 1 milion dolarów.
  • Wybicie ETH/BTC nadal wymaga potwierdzenia dla zwyżkowego trendu Ethereum.

Chociaż cena Ethereum (ETH) flirtuje z poziomem około 3900 USD, w najbliższym czasie może pojawić się presja na sprzedaż. Zgodnie z danymi on-chain, depozyty na giełdzie Ethereum wzrosły do najwyższych poziomów od stycznia 2024 roku.

Gwałtowny wzrost napływu na giełdę Ethereum

Według danych IntoTheBlock, ilość Etheru napływającego na giełdy osiągnęła najwyższy poziom od stycznia. W sobotę depozyty netto na giełdy wzrosły do 140 660 ETH, co oznacza największy napływ netto od ponad czterech miesięcy.

Wysokie napływy na giełdy zazwyczaj wskazują na zachowania sprzedażowe, sugerując, że inwestorzy albo realizują zyski, albo reagują na strach, niepewność i wątpliwości (FUD) na rynku.

Z drugiej strony, niektórzy długoterminowi inwestorzy Ethereum czerpali zyski z niedawnego wzrostu cen ETH. Według dostawcy danych w łańcuchu Lookonchain, inwestor smart money sprzedał niedawno 3 025 ETH za 11,8 miliona DAI po cenie 3 904 USD za ETH, zapewniając zysk w wysokości około 1,11 miliona USD.

Inwestor ten, który zgromadził 17 770 ETH w latach 2017-2020 po średniej cenie 182 USD za ETH, wcześniej sprzedał swoje udziały po cenie 3 503 USD w dniu 28 marca 2024 r., co przyniosło znaczny zysk w wysokości około 59 mln USD.

Wykres ETH/BTC wciąż zwyżkuje

Chociaż cena Ethereum (ETH) zbliżyła się do 4000 USD, nadal musi przekroczyć ten poziom, aby potwierdzić zwyżkową dynamikę.

Analityk Tuur Demeester sugeruje, że euforia na rynku Ethereum jeszcze się nie pojawiła. W poście z 25 maja na X, Demeester podkreślił kluczowy wykres pokazujący, że para ETH/BTC „musi przekroczyć 0,06, aby stać się bycza”.

W momencie publikacji para ETH/BTC była notowana na poziomie 0,056, a 50-tygodniowa prosta średnia krocząca (SMA) zapewniała natychmiastowe wsparcie. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo przekształcenia długoterminowej spadkowej linii trendu (niebieskiej) we wsparcie, cena musi utrzymać ten poziom. Jeśli się to uda, oczekuje się, że ETH/BTC wzrośnie i skonfrontuje się z oporem na poziomie 0,06, oznaczonym przez 200-tygodniową SMA.

Poniższy wykres wskazuje, że przebicie tego poziomu nie gwarantuje trwałego trendu wzrostowego dla pary. Nadal konieczne będzie przełamanie 100-tygodniowej SMA na poziomie 0,063, aby potwierdzić wybicie.

By ecoedas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *